5 nippi, kuidas koera paremini õpetada

Koerad kipuvad ikka olema krutskeid täis, kuid seetõttu ongi loodud kuulekustrenn. Koerte treenimine ei ole vajalik mitte niisama lõbu pärast, vaid see tagab rahuliku harmoonilise kodu, kus koer oskab hästi teiste pereliikmetega ümber käia.

Kui soovid oma karvast sõbrakest paremini koolitada, anname alljärgnevalt mõned kiired nipid, mis võivad kasuks tulla.

Iga pereliige peab järgima teatud reegleid ning sama kehtib ka koera suhtes. Võib-olla sa ei taha, et koer käiks voodis? Võib-olla sulle ei meeldi, et koer hüppab inimeste najale? Seda kõike saab välja koolitada. Pane selgelt paika see, kus on koera piirid ning süvenda neid piire igapäevaselt.

Kõige tõhusam viis koera treenimiseks on positiivsus. Kui koer järgib käsklust, kiida teda või anna talle küpsis. Niiviisi tekib koeral hea seos auhinna ja tegude vahel.

Samal ajal on tähtis vältida negatiivsust. Karistamine ja hääle tõstmine tekitab oodatust vastupidise efekti, viies koera sinust aina kaugemale ja tekitas temas ärevust. Jää üksnes positiivseks ning halva käitumise korral lihtsalt ignoreeri seda.

Arvesta sellega, et koerad mõtlevad teistmoodi. Ära oota, et su koer oskab kohe sinu käskluse peale kõike teha. Alustada tuleb väikestest asjadest ja lihtsatest käsklustest. Esimese käsklusena tasub koerale õpetada istumist ning alustada pisikeste “seansside” kaupa.

Näiteks, käse koeral istuda paar sekundit ning seejärel anna talle küpsis. Järgmine kord käse tal seda juba teha 10 sekundit jne. Kui istumine ja paigal olemine on selged, võid juba minna keerukamate asjade juurde.

Kohe, kui koer käitub õigesti, tuleks teda kiita, isegi, kui ta teeb seda juba harjumusest. Niiviisi teab ta, et ta käitus hästi ning ta on tubli poiss (või tüdruk). Koerad on meeletult õnnelikud, kui neid kiita – isegi, kui kiidad verbaalselt.

Ükski treening ei too tulemust, kui sa pole järjepidev. Koera treenimine on aastatepikkune töö, mida ei tohi kunagi unarusse jätta. Kui oled koeraga järjekindel, on sul varsti kodus üks tubli kuulekas kutsa!