5 põhjust, miks teha agility-trenni

Eestis mõnda aega populaarsust kogunud koertesport on kasulik mitmel üllataval põhjusel. Agility-trenn, mis on ühtlasi ka populaarne võistlussport, võib muuta paremaks isegi sinu enda üleüldise heaolu.

Alljärgnevalt toome välja 5 põhjust, miks võiksid kaaluda oma koeraga agility-trenni minemist.

Agility peamine põhimõte ei ole lasta lihtsalt koeral ringi joosta. Tegelikult on agility väga vaevanõudev ala, mis eeldab väga tugevat sidet koera ja tema omaniku vahel. Agility-trenni jooksul suureneb sinu side koeraga, mistõttu võid avastada, kuidas sul oleks justkui uus koer. Paljud inimesed ei mõista oma lemmikloomi hästi, kuid agility-trenn aitab seda probleemi lahendada.

Agility-trenni üks suurimaid osasid on omaniku ja koera vaheline suhtlus. Mitmed koerteklubid keskenduvad eelkõige sellele, et “treenida” koerte omanikke. Teisisõnu, esimene eesmärk on aidata omanikul oma koera paremini mõista ning seeläbi on ka koera ja omaniku vaheline suhtlus parem.

Agility-trenn õpetab uusi viise, kuidas oma koeraga suhelda, kuid samal ajal on trenn väga lõbus ja tempokas!

Tavaliselt peab koer läbima üle 10 takistuse, millest mõned on üsna keerukad ja suured (näiteks tuleb käia läbi tunnelite, joosta seinast üles jms). Aga kuna ka sina ise pead koos koeraga jooksma rajal, saad samal ajal ka ise väga hea trenni.

Eelkõige on aga agility-trenn hea koera füüsilise tervise jaoks. Enamus lemmikloomi jalutavad liiga vähe, kuid agility annab neile hea võimaluse end “välja elada”.

Agility-trenn on suuresti kuulekuse mäng. Koer peab kuulama oma omanikku ilma igasuguste küpsiste või rihmata. See paneb koera kuulekusele kõvasti proovile.

Pärast mitut kuud agility-trenni võid aga juba tähele panna, kuidas isegi närvilisem kutsa on muutunud rahulikumaks ja kuulab paremini sõna isegi niisama linnatänaval jalutades.

Agility on üks üdini tervislik ja lõbus viis, kuidas oma koeraga aega veeta. Kujuta ette, et näed, kuidas sinu lemmikloom hakkab mängleva kerglusega läbima takistusradu. Agility on garanteeritult lõbus kõigi jaoks!