7 nippi agility-võistlusel osalemiseks

Koerte agility-võistlused on mitte lihtsalt tore viis oma lemmikuga aega veeta, vaid need on üllatavalt konkurentsirikkad ning omamoodi spordiala. Mitmed panustamiskontorid ja kasiinod nagu norsk casino võivad isegi tulevikus võib-olla pakkuda taoliseid panuseid ja paljud kontorid ongi juba hakkanud korraldama koertevõistluste panuseid. Kohati on koerte võistlused üle võtmas isegi jalgpallimaailma fänne.

Kui oled mõelnud oma lemmikuga sellise tee ette võtta, siis alljärgnevalt anname mõned nipid, mis võivad sind aidata.

  • Koera vanus ei ole oluline. Keskmiselt osalevad võistlustel 4-7-aastased koerad, kuid osalejate hulgas on olnud isegi 10+ eluaastaga koeri. Vanus pole üldse oluline.
  • Ära karda olla uus tegija. Koerte võistlused on üks haruldasi nišše, kuhu võib siseneda igaüks. Paljud uued näod ongi võistlused võitnud! Ära karda, kui sul ja sinu kutsal ei ole veel kogemusi.
  • Kõik tõud võivad osaleda. Pole vahet, kas sul on pisike taks või suur berhardiin – agility-võistlustel võib hästi minna iga tõu esindajal.
  • Koera ei pea treenima üldse kaua. Koertevõistlused ei ole nö profisport, kus tuleb kogu oma elu pühendada võistlusele. Suurem osa võistlusel osalejatest on asjaga tegelenud ainult 1-2 aastat.
  • Veendu, et annad koerale pärast võistlust korraliku auhinna. Koer ei hooli medalitest – ta tahaks ilmselt hoopis süüa oma lemmikküpsiseid.
  • Katseta ka võidujookse. Nagu võid juba teada, on koerte võidujooksud väga oluline panustamisvaldkond, kus toimub pidevalt võistluseid. Paljud agility-koerad osalevad ka jooksuvõistlustel, mis toovad natuke vaheldust ja põnevust. Ära karda katsetada ka teisi võistluseid lisaks agility-võistlustele.
  • Ära võta asja liiga tõsiselt. Kuigi koerte võistlustel voolab auhinnaraha üsna kenasti, ära kaota kunagi asja peamist eesmärki ning ära hakka võistlustel osalema raha pärast. Pea meeles, et agility-treening on siiski eelkõige sinu ja sinu koera vaheline tore ajaviide. Raha ei tohiks kunagi olla peamine motivaator.

Agility-võistlused on tore viis, kuidas kontrollida oma koera osavust. Pane end julgelt järgmistele võistlustele kirja ja vaata, kui osav on sinu koerake!