Koerte agility-trenn

Kas otsid infot selle kohta, mida kujutab endast agility-trenn või miks seda harrastada? Sel juhul oled jõudnud õigesse kohta! Siin lehel räägime lähemalt koertespordist ehk agilityst, mis on hakkanud ka Eestis jõudsalt levima.

Termini “agility” all mõeldakse spordiala, kus koer peab läbima takistusradasid. Spordiala peamine eripära seisneb faktis, et loom peab raja läbima ilma igasuguse toidustiimulita, kuulates lihtsalt oma juhendajat/omanikku.

Agility on eriti lahe, kuna see paneb proovile koera kiiruse ja osavuse. Võistlustel hinnatakse eelkõige seda, kui kiire koer on, kuid samal ajal vaadatakse ka tema täpsust. Mida paremini takistused läbida, seda parem!

Ka rajal olevad takistused pole kergemate killast. Ühel rajal võib olla isegi lausa 15 takistust: alates tunnelitest kuni vertikaalsete seinte või vigurjooksuni välja.

Lisaks koera osavusele nõuab agility suurepärast juhendajat. Trenni käigus areneb koera ja tema omaniku vaheline suhe ja teineteise mõistmine. Tihtipeale on agility-trennis käivad koerad ka päriselus palju kuulekamad.

Käesolev veebileht on pühendatud kõigele, mis puudutab agility-trenni maailma. Muuhulgas räägime näiteks teemadest nagu:

  • kuidas koera kuulekamaks õpetada;
  • miks võiksid agility-trenni teha;
  • kust agility üldse pärineb;
  • kuidas võistlustel osaleda;
  • ja palju palju muud.

Agility on lahe spordiala, mis on lõbus nii looma kui ka omaniku jaoks. Isegi, kui pole soovi võistlustel osaleda, annab agility hea väljundi, mille kaudu saab koer olla natuke aktiivsem. Koerte jaoks on agility-rada sama, mis on jõusaal inimeste jaoks.

Koertesport sobib igast tõust ja vanusest looma jaoks. Pole vahet, kas sul on dobermann või väike taksi (või hoopiski krantsike) ning pole vahet, kas koer on aastane või 10-aastane: agility sobib igale koerale. Ka võistlustel osalemiseks pole mitte mingisuguseid piire vanusele või tõule.

Kui tahad lähemalt tutvuda agility-spordi maailmaga, lehitse meie lehel olevaid artikleid, kus avaldame mitmeid koertespordi põhitõdesid ning toome selle põneva spordiala sulle natuke lähemale. Loodame, et meie artiklid inspireerivad sind suunduma lähimasse koerteklubisse ning alustama agility-trenni ka oma ustava lemmikuga!