Koertesport kui uus panustamisliik

Kihlvedude korraldamist peetakse küll 20. sajandi leiutiseks, kuid tegelikult on panustamisega tegeldud nii kaua kui on spordivõistluseid üldse korraldatud. See on lihtsalt inimloomuses üritada ära arvata, kes võib olla võistluse võitja! Tänapäeval saab kihlvedusid esitada erinevate veebipõhiste portaalide nagu nettkasino.com kaudu ning üllatuslikult võib ka koertesport leida peatselt tee sellistesse portaalidesse.

Agility-võistlustele panustamine ei ole sugugi veider mõte. Teadupärast on juba tänapäeval koertel väga suur roll panustamismaailmas, seda hurtade võidujooksu näol.

Kõige kiirem koer on inglise hurt, kes võib kiirendada vaid 6 sammuga end 45 kilomeetrini tunnis! Sellise kiiruse poolest on hurdad teisel kohal, kohe gepardite järel.

Kusjuures, tagaajamises teeksid hurdad tegelikult gepardile ära, kuna hurdad on samal ajal ka väga suure võhmaga. Hurdad suudavad kuni 11 kilomeetrit järjest joosta üle 50-kilomeetrise tunnikiiruse juures. Gepardid võivad olla küll kiired, kuid võhma neil kauaks ei jätku. Lisapunktina on hurdad üleüldiselt väga osavad, suutes ka hästi hüpata ja takistusi ületada.

Sellise muljetavaldava kiiruse tõttu on hurdad juba teadatuntud spordipanustamismaailmas, kus panustatakse hurtade võidujooksudele.

Kuna paraku on võidujooksudel osalenud hurtasid vahel halvasti koheldud, on tänapäevane trend muutmas võidujookse digitaalseks. Mitmed kihlveokontorid pakuvadki juba digitaalseid hurtade võidujookse, kus osalevad hoopis arvutiga genereeritud koerad, mitte reaalsed koerad. Niiviisi saavad inimesed nautida koerte võidujookse, kuid ei pea muretsema potentsiaalsete eetikaprobleemide pärast.

Ka agility-võistlustel on potentsiaali olla ühel päeval spordipanustajate lemmiksündmused. Kui võidujooksudes tuleb koertel lihtsalt joosta otse, siis agility-võistlustel ei tea kunagi, mis juhtuda võib. Takistusrajad on palju keerukamad, mistõttu võivad isegi pikaajalised meistrid mõnel rajal kogeleda.

Tänu sellisele adrenaliinirohkele olemusele on agility-võistlused täiuslikud spordipanustamismaailma jaoks. See tähendaks ka seda, et spordipanustega genereeritud rahast oleks võimalik toetada agility-klubisid rohkem, võimaldades omakorda rohkematel koertel seda vahvat ala proovida.

Võib-olla ongi aeg vahetada võidujooksud millegi põnevama vastu? Koerte agility-võistlused pakuksid kindlasti rohkem adrenaliini ning toetaksid kaudselt ka toreda spordiala ellujäämist ja edasiarenemist.