Miks liituda koerteklubiga

Pea iga koeratõu jaoks on olemas omaette ametlik koerteklubi – seda ka Eestis, kus on olemas koerteklubi enamikele olulistele tõugudele.

Kas sul on tõukoer ning oled mõelnud klubiga liituda? Kui kahtled veel, loe alljärgnevaid mõtteid, mis selgitavad koerteklubide häid külgi.

Üks olulisi põhjuseid, miks liituda koerteklubiga, on sama mõttemaailmaga inimeste leidmine. Kui kõigil on sama koer, on kindlasti liikmetel jagada palju lahedaid lugusid ja mõtteid, mis võivad olla juhtunud ka teistega. Kui tunned, et tahaksid lihtsalt leida uusi tutvuseid, siis on koerteklubi üks väga häid kohti, kus leida sarnaseid inimesi.

Koerte klubid on eriti head kutsikatele, kes alles õpivad maailma tundma. Teadatuntud faktina tuleb koera sotsialiseerida ning selle jaoks on spetsiaalse tõu klubi absoluutselt parim valik. Niiviisi saab kutsikas teiste koertega suhelda turvalises keskkonnas. Samuti saavad teised koeraomanikud anda näpunäited, mis võivad olla hindamatu väärtusega.

Paljud koerte klubid korraldavad erinevaid võistluseid või üritusi. Näiteks ka agility-võistluseid ja treeninguid korraldatakse enamasti koerteklubi kaudu. Vahel ongi agility-rada koerteklubi valdusel.

Ainus, mida tuleks arvestada klubiga liitumisel, on fakt, et igal liikmel on ka teatud kohustused. Koerte klubid tegutsevad mittetulundusühingutena, seega peab iga liige andma ka oma rahalise panuse. Rahale lisaks oodatakse enamasti, et iga liige panustab ka oma aja ja energiaga – kas või näiteks ürituste korraldamisel abikätt ulatades.

Kui sa pole klubiga liitumises päris veendunud, tutvu kõigepealt klubi reeglitega ning vaata, kas kõik on sinu jaoks vastuvõetav. Soovi korral võid ka alati teha väikese tutvumisreisi klubisse, et näha, kuidas sulle meeldivad teised liikmed ning milline on klubi üldine atmosfäär. Või alternatiivina võid uurida rohkem infot ka internetifoorumites ja sotsiaalmeedias.

Klubide peamine eelis ongi sotsialiseerumine ning seda nii sinu kui ka koera jaoks. Miks mitte tuulutada end ning liituda ühe toreda koerteklubiga, kus jagada muljeid teiste koeraomanikega? See võib olla üks parimaid asju, mida koeraomanikuna üldse ette võtad.